mały kamper
Części i akcesoria kempingowe. Naprawa kamperów, serwis przyczep kempingowych. Autoryzowany serwis Truma i Dometic, serwis i części Burstner, AL-KO, BPW.Części i akcesoria kempingowe. Naprawa kamperów, serwis przyczep kempingowych. Autoryzowany serwis Truma i Dometic, serwis i części Burstner, AL-KO, BPW.
Zestaw CA-DC do klimatyzacji na 12V
Kod produktu: 64001
Produkt wycofany z oferty
Product unavailable

  • Zestaw CA-DC do klimatyzacji na 12V

Zestaw CA-DC umożliwia działanie klimatyzacji CA-1000-AC na 12V podczas jazdy. Jest specjalnie solidnie skonstruowany do potrzeb zasilania klimatyzacji, dodatkowo ma klasyczne gniazdko 230 V do zasilania dowolnego innego urządzenia.

Produkt firmy Waeco DOMETIC

CA1000 może być zasilany z akumulatora poprzez przetwornicę. Obciążalność akumulatora żelowego lub AGM nie powinna przekraczać ok. 0.3C, czyli dla akumulatora 100Ah wydajność ciągła to ok. 30A. Obciążanie akumulatora większymi prądami drastycznie skraca jego czas eksploatacji . Dlatego klimatyzator CA1000 należy zasilać z 2 akumulatorów, startowego i mieszkalnego, połączonych równolegle. Do ich połączenia służy specjalne urządzenie zawarte w zestawie CA-DC.

Do zasilania większych klimatyzacji należałoby użyć 4 akumulatorów. Ponadto należy liczyć się z tym, że wydajność typowego alternatora w kamperze to ok 700W.


Wszystkie nazwy handlowe, nazwy produktów, nazwy firm i ich loga użyte na naszych stronach należą do ich właścicieli i są używane wyłącznie w celach identyfikacyjnych. Mogą być one zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wszystkie materiały, opisy i zdjęcia prezentowane na naszych stronach użyte są w celach informacyjnych.