mały kamper
Części i akcesoria kempingowe. Naprawa kamperów, serwis przyczep kempingowych. Autoryzowany serwis Truma i Dometic, serwis i części Burstner, AL-KO, BPW.Części i akcesoria kempingowe. Naprawa kamperów, serwis przyczep kempingowych. Autoryzowany serwis Truma i Dometic, serwis i części Burstner, AL-KO, BPW.
SMART DRIVE Single elektr.
Kod produktu: 000120
Produkt wycofany z oferty
Product unavailable

  • SMART DRIVE Single elektr.

Smart Drive to urządzenie służące do manewrowania przyczepą za pomocą pilota bezprzewodowego z odległości nawet do 20 m.

Dzięki solidnej i precyzyjnej konstrukcji Twoja przyczepa w szybki sposób (15 cm/s) poruszać się będzie nawet w trudnych warunkach terenowych (nieutwardzony grunt, krawężniki, kamienie, wzniesienia). Możliwe jest również wykonanie obrotu wokół własnej osi.

Urządzenie to można zastosować do wszystkich produkowanych przyczep kempingowych w Europie. Sposób instalacji jest prosty i nie narusza konstrukcji Twojej przyczepy. Całość chroniona jest powłoką antykorozyjną zabezpieczającą ją przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych.

smartDRIVE to manipulator przyczep dużej mocy wyposażony w wyświetlacz LCD na pilocie zdalnego sterowania. Jest połączeniem sprawdzonej przez lata konstrukcji mechanicznej z najnowocześniejszym systemem sterowania elektronicznego oferującym szereg innowacyjnych rozwiązań, wliczając System Informacji o Obciążeniu (LIS - Load Information System) oraz System Automatycznego Cofania Rolek (RAP - Rollers Auto Pullback).

Przy tak szerokiej ofercie manipulatorów na rynku, pojawić się może pytanie, czy jest możliwe stworzenie wyjątkowego Movera. Przecież zadaniem każdego urządzenia tego typu jest to, co zapowiada nazwa - przemieszczanie przyczepy. smartDRIVE również napędza przyczepę, lecz jego niespotykana moc jest podstawową cechą odróżniającą go od konkurencji. Osiągając spektakularne 117Nm momentu obrotowego na rolce napędowej (co przekłada się na potężne 800Nm na kole o średnicy 15"), smartDRIVE jest wystarczająco silny, aby poradzić sobie z największymi dostępnymi przyczepami kempingowymi. Nasz manipulator jest wystarczająco silny dla przyczep, dla których normalnie stosuje się układy typy Quad (czyli de facto 2 manipulatory), co kosztuje prawie dwukrotnie więcej. Unikalnym rozwiązaniem wśród manipulatorów jest nasz wyświetlacz LCD na pilocie, przekazujący na bieżąco wszystkie najważniejsze informacje o stanie systemu, wliczając informację o obciążeniu (rewolucyjny system LIS). Jedyny w swoim rodzaju system bezpieczeństwa RAP oraz możliwość ładowania pilota z każdego źródła USB to cechy, którymi pochwalić się może tylko smartDRIVE. Kolejnymi "drobiazgami", które oferuje wyłącznie smartDRIVE, są wbudowana w pilota użyteczna latarka LED i przydatny termometr temperatury powietrza.

 

Co to jest system LIS?
1800kg 25%LIS jest skrótem od Systemu Informacji o Obciążeniu. Pokazując chwilowe obciążenie manipulatora (w zakresie 0-99%) na ekranie LCD, granice możliwości systemu są pod stałą kontrolą. System poinformuje również o przeciążeniu (Overload) w tych żadkich przypadkach, kiedy przeszkoda będzie zbyt wieklim wyzwaniem.

 

Podczas, gdy system automatycznego cofania rolek dostępny jest w kilku najdroższych manipulatorach, tylko smartDRIVE oferuje dodatkowe zabezpieczenie w postaci niezależnego zasilania systemu. W przypadku rozładowanego, a nawet odłączonego akumulatora w zasilającego manipulator, system działa bez przeszkód pobierając prąd bezpośrednio z gniazda w haku! Ryzyko przypadkowego dosunięcia rolek jest wtedy wykluczone - przyciski na pilocie są zablokowane. Zabezpiecza to przed niebezpieczną sytuacją rozpoczęczia holowania z dosuniętymi rolkami bądź ich dosunięcia podczas jazdy samochodu z przyczepą.

 

Oprócz kontrolera, który posiada wbudowane gniazdo USB, pilota ładować można z każdego portu USB, jak też używając ładowarki samochodowej posiadającej coraz bardziej powszechny wtyk mikro USB.

Filmy dokumentujące testy smartDRIVE dostępne są na  stronie Tradex Technology  http://www.tradex-technology.com/.   Są one celowo pozostawione w wersji "surowej" - bez retuszu - ukazują realne, niesamowite możliwości  manipulatora.

 

Smart Drive to urządzenie adresowane dla ludzi, którzy cenią sobie komfort i wygodę, albo ze względów zdrowotnych nie mogą osobiście przetaczać przyczep. Wysoka jakość produktu potwierdzona jest certyfikatem ISO 9001.

Charakterystyka urządzenia Smart Drive Single:

- waga ok. 40kg ( bez akumulatora )

- ciężar maksymalny przyczepy 2000 kg

- prędkość 15 cm/s

- sterownie pilotem do 20 m
- przeznaczone do przyczep jednoosiowych, docisk elektryczny.

 NOWY.

Urządzenie to możemy zamontować w Państwa pojeżdzie.

 

pilot


Wszystkie nazwy handlowe, nazwy produktów, nazwy firm i ich loga użyte na naszych stronach należą do ich właścicieli i są używane wyłącznie w celach identyfikacyjnych. Mogą być one zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wszystkie materiały, opisy i zdjęcia prezentowane na naszych stronach użyte są w celach informacyjnych.